loading...

دندانپزشكي

دندان پزشكي

بازدید : 364
سه شنبه 6 خرداد 1399 زمان : 12:08

هر زمانی هر نوع نگرانی در مورد دندان‌های شلوغ یا کج، مشکلات نیش (بایت) یا سایر موارد مربوط به تراز دندان‌ها و فک دارید بهتر است به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. اما اگر صاحب فرزند هستید بهتر است از سن 7 سالگی آن ها را برای ارزیابی، پیشگیری یا درمان زودرس به یک کلینیک دندانپزشکی خوب یا نزد متخصص ارتودنسی کودکان ببرید.

دلیل شروع ارزیابی و درمان ارتودنسی کودکان از سن 7 سالگی به این خاطر است که، بیشتر مشکلات جزئی و ظریف مربوط به رشد فک و یا دندان ها حدودا از این سنین آغاز می‌شود. بیشتر بچه‌ها درمان فعال ارتودنسی را بین سنین 9 تا 14 سالگی شروع می‌کنند. ارتودنتیست ها توصیه می‌کنند در حالی که فرزند شما هنوز در حال رشد است، مشکلات دندانی آن ها را اصلاح کنید. زیرا پس از به اتمام رسیدن سن رشد و بالغ شدن آن ها، پروسه های درمانی ارتودنسی ممکن است طولانی تر و پرهزینه تر باشد.

آیا استفاده از بریس ارتودنسی دردناک است؟

نمی‌توان گفت که استفاده از این ابزار دردناک است. بهتر است به جای “درد” از واژه احساس ناراحتی استفاده کنیم. حتی اگر شما به عنوان بزرگسال از این ابزار ارتودنسی استفاده کنید در چند روز ابتدایی ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشید، که به مرور زمان اثری از آن باقی نخواهد ماند. به طور مشابه کودکانی که از بریس ها استفاده می‌کنند، ممکن است هنگام نصب و تنظیم بریس، رابر باند و هدگیر و یا هر وسیله جدید دیگری کمی ناراحتی را تجربه و احساس کنند.

کودکان باید چه مدت زمانی از بریس استفاده کنند؟

طول مدت درمان ارتودنسی کودکان متفاوت است و می‌توان گفت که بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد:

 • نوع مشکل موجود در دندان
 • میزان همکاری فرزند شما با ارتودنتیست
 • و رشد فرزند شما
 • اما به طور معمول، اغلب کودکان از 18 تا 36 ماه از بریس استفاده می‌کنند.

کودکان چه مدت باید از رتینر یا نگهدارنده ها استفاده کند؟

هرچند که این کار ممکن است همیشه عملی نشود، اما در حالت ایده آل، کودک شما حتی اگر تنها یک شب در هفته باشد، باید برای همیشه از نگهدارنده یا ریتینر ارتودنسی استفاده کند. دندان نیز درست مانند بقیه اجزای بدن دچار تغییر و تحولاتی می‌شود. اگر کودک شما از استفاده از نگهدارنده خودداری کند، باید منتظر بروز تغییرات جزئی در دندانهای او باشید.

آیا دندانپزشک می‌تواند کار ارتودنسی کودکان را انجام دهد؟

بله بسیاری از دندانپزشکان برای برخی از پروسه‌ های ارتودنسی آموزش دیده‌اند. با این وجود آن ها نمیتوانند تمام کارهایی که یک متخصص ارتودنسی انجام میدهد را انجام دهند و برای داشتن درمان های حرفه ای و تخصصی شما در نهایت باید به یک متخصص ارتودنتیست مراجعه کنید.

بازدید : 364
سه شنبه 6 خرداد 1399 زمان : 12:00

درمان‌های ارتودنسی می‌توانند تعداد زیادی از مشکلات عدم تراز دندان ها را برطرف کند و حتی از بروز مشکلات سلامتی دیگر در آینده پیشگیری کند. برخی از رایج ترین مشکلات ناصاف بودن دندان ها که یک متخصص ارتودنسی میتواند با دستگاه های مختلف مانند ارتودنسی ثابت و متحرک درمان کند عبارتند از:

کراودینگ دندان ها، که به معنی شلوغی دندان ها و به ریختگی آن ها است و میتواند باعث مشکل در تکلم، مشکل در مسواک زدن و جویدن شود.

ناهماهنگی مربوط به فک های بالا و پایین که میتواند باعث بروز درد در گوش، سر و صورت، مشکلات زیبایی و تداخل در تکلم شود. به این ناهماهنگی ها اصطلاحا مال اکلوژن گفته میشود و شامل اوربایت، آندربایت، کراس بایت، دیپ بایت، جت بایت و ... میشوند.

ایجاد فاصله زیادی و قابل توجه در میان دندان ها.

این متخصصان همچنین می‌توانند از بروز مشکلات، بیماری‌ها و اختلالات زیر که می‌توانند ناشی از مشکلات دندانی باشند پیشگیری کنند:

 • سردرد یا گردن درد؛
 • اختلالات مربوط به خواب؛
 • اختلال مفصل تمپورومندیبولار یا مفصل فکی گیجگاهی؛
 • مشکلات قلبی ناشی از عفونت لثه؛
 • بیماری لثه؛
 • و ... .

بازدید : 384
سه شنبه 6 خرداد 1399 زمان : 11:56

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یا (Orthodontic) یک رشته کاملا تخصصی در حوزه دندانپزشکی است. متخصصان دندانپزشکی در این رشته به ترمیم و درمان موقعیت نامناسب دندان ها و فَک می‌پردازند.

متخصص ارتودنسی کیست؟

به دندانپزشک متخصصی که با کمک دستگاه‌های مختلف ارتودنسی به درمان مشکلات عدم‌هماهنگی و عدم تراز دندان‌ها و فَک می‌پردازد، ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی گفته می‌شود

تفاوت دندانپزشک عمومی با متخصص ارتودنسی

همانطور که گفته شد، ارتودنتیست در واقع یک دندانپزشک است. بنابراین تمام کارهایی که یک دندانپزشک عمومی انجام می‌دهد را، یک ارتودنتیست می‌تواند انجام دهد. اما او آموزش‌های تخصصی‌تری را پشت سر گذاشته و یک سرو گردن دانش و مهارت بیشتری در خصوص دندان ها، فک و صورت کسب کرده است. هرچند که محل کار دندانپزشک و متخصص ارتودنسی در واقع کلینیک دندانپزشکی است، اما کلینیک‌ هایشان با هم تفاوت‌هایی زیادی دارد

دندانپزشک در یک کلینیک دندانپزشکی عادی به مراجعان خدمت رسانی می‌کند و اغلب امکانات لازم جهت انجام کارهای تخصصی‌تر را ندارد. اما محل کار یک متخصص ارتودنسی تخصصی است. و اصطلاحا تحت عنوان کلینیک دندانپزشکی تخصصی یا حتی فوق تخصصی شناخته می‌شود.

انواع دستگاه های ارتودنسی مورد استفاده توسط ارتودنتیست ها

برای منظم و صاف کردن دندان های به هم ریخته و یا دندان هایی که دارای مشکلات عدم هماهنگی دیگری هستند از دستگاه های مختلفی استفاده می‌شود که به مرور زمان دندان ها را صاف می‌کنند. برخی از این دستگاه ها عبارتند از:

 • انواع براکت ها با اجزای سازنده آن ها؛
 • انواع هدگیر؛
 • نگهدارنده های ارتودنسی یا همان ریتینرها؛
 • فضا نگهدارنده ها؛
 • پلیت های بایت؛
 • اکسپندرها یا وسیع کننده های کام؛
 • انواع فنرها؛
 • انواع جداکننده ها؛
 • قفس یا کیج زبانی؛
 • و ... .

فواید ارتودنسی

 • بهبود توانایی جویدن غذا؛
 • بهبود و رفع اختلال در گفتار؛
 • آسانتر شدن مسواک زدن و تمیز کردن دندان ها؛
 • کاهش حفره دندانی و بیماری پریودنتال؛
 • کاهش دندان قروچه و ساییده شدن دندان های خلفی؛
 • کاهش خطر آسیب دیدگی دندان‌های بیرون زده؛
 • و ... .

بازدید : 366
سه شنبه 6 خرداد 1399 زمان : 11:51

ارتودنسی ثابت متداولترین نوع تجهیزات ارتودنسی امروزی است که در حال استفاده است.

این نوع ارتودنسی از براکت های کوچکی تشکیل شده است که با یک چسب مخصوص به سطح جلویی دندان ها وصل می شوند.

سپس براکت ها با یک سیم نازک قوس دار به هم متصل می شوند و با حلقه های الاستیک ( گاهی رنگی ) در محل نگه داشته می شوند.

ارتودنسی ثابت با بریس فلزی مرسوم

بریس ها جزء ارتودنسی ثابت هستند به این معنی که برای درمان مشکل ناصاف بودن دندان ها از دستگاه هایی استفاده می کنیم که تا پایان دوره درمان حتما و حتما باید به دندان ها متصل باشند. بریس فلزی یا همان سیم و براکت ارتودنسی در اصطلاح عامه، رایج ترین و مرسوم ترین درمان ارتودنسی برای صاف کردن دندان های کج و ناصاف است. این بریس ها از اجزای مختلفی مثل سیم، براکت، الاستیک ارتودنسی، بند و .... تشکیل شده اند. بریس فلزی برای هر سنی و هر مشکلی مناسب هستند. هزینه ارتودنسی ثابت با بریس ها در مقایسه با سایر درمان ها معمولا کمتر است.

آیا ارتودنسی ثابت برای من مناسب است؟

پاسخ این سوال را متخصص ارتودنسی شما در اولین معاینه به شما اعلام می کند.

همچنین او درباره گزینه های درمانی و هزینه ارتودنسی و مدت درمان به شما توضیحاتی خواهد داد.

امروزه با پیشرفت هایی که به حیطه این درمان وارد شده است ، حتی بزرگسالان نیز می توانند از این درمان بهره بگیرند.

تنها کافی است که شما دارای لثه های سالمی باشید.

درمان ارتودنسی ثابت چقدر زمان می برد؟

بسته به شدت مشکل ارتودنسی و دامنه درمان به طور معمول این ارتودنسی 6 تا 30 ماه طول می کشد.

برای تنظیم و دستکاری این نوع ارتودنسی هر چهار الی هشت هفته قرار ملاقات هایی گذاشته می شود.

پس از اتمام دوره و برداشتن بریس ثابت از دهان شما حالا نوبت به استفاده از نگهدارنده های پلاستیکی می رسد.

این نگهدارنده های متحرک را باید 22 ساعت در شبانه روز استفاده کرد.

پس از طی دوره و مستقر شدن دندان ها در جای جدید خود مدت زمان استفاده از این نگهدارنده های نیز کاهش می یابد.

انواع ارتودنسی ثابت

اکثریت قریب به اتفاق بیماران ارتودنسی به وسیله بریس ثابت درمان می شوند.

در اغلب موارد این لوازم ثابت از نوع فلزی هستند.

امروزه گزینه های دیگری از بریس ها به حیطه این درمان وارد شده اند.

این در حالی است که بریس های ثابت فلزی همچنان بیشترین استفاده را دارند.

بیایید نگاهی به برخی از گزینه های موجود در وسایل ارتودنسی بیندازیم.

 • بریس های ثابت با براکت های فلزی
 • بریس های ثابت با براکت های سرامیکی
 • بریس ثابت دیمون

بازدید : 359
سه شنبه 6 خرداد 1399 زمان : 11:48

آیا دستگاه ها یا درمان های ارتودنسی وجود دارد که در یک دوره درمانی کوتاه مدت فقط به اصلاح دندان های جلو بپردازد؟

بله چنین دستگاه ها و روش های درمانی وجود دارد. شما با کمک این درمان ها میتوانید به مدت 4 تا 6 ماه برخی از مشکلات جزئی و ناصاف بودن دندان های جلویی خود را برطرف کنید. اما به این نکته هم توجه کنید که درمان ارتودنسی که موثر باشد معمولا طولانی است و شاید از 1 تا 3 سال طول کشید. این درمان ها قطعی هستند ولی درمانهای کوتاه مدت ممکن است هم به خوبی جواب دهد و هم قابل بازگشت باشد.

بهترین راه برای اینکه متوجه شوید چه نوع درمانی برای شما مناسب است مراجعه به یک متخصص ارتودنسی خوب است(برای مثال اگر در تهران هستند سعی کنید بهترین متخصص ارتودنسی در تهران را پیدا کنید تا بهترین بریس ها را برای شما نصب کند). او باید شما را از نزدیک ببیند، معاینه کند و بسته به مشکلتان و همچنین مقدار توانایی مالی که دارید بهترین درمان را برای شما انتخاب کند.

چطوری یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران پیدا کنم؟

راه های زیادی برای پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی از قبیل اینترنت ، سرچ گوگل، شبکه های اجتماعی، نمونه کارها و... وجود دارد. همچنین حین پیدا کردن چنین متخصصی به موارد زیر هم توجه داشته باشید:

· تخصص دندانپزشک

· تجربه او

· موقعیت جغرافیایی

· هزینه های درمان و خدمات ارائه شده توسط او

· نحوه برخورد

· فضای مطب

· و ....

بازدید : 359
سه شنبه 6 خرداد 1399 زمان : 11:43

انواع مختلف درمان ارتودنسی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان

امروزه برای هر نوع مشکل ارتودنسی ده ها نوع درمان و دستگاه مختلف وجود دارد. اگر میخواهید به زودی دندان های ناصاف و به هم ریخته خود را با ارتودنسی درمان کنید یا اگر تنها درباره درمان های ارتودنسی کنجکاو هستید این مقاله را بخوانید تا شما را با انواع مختلف درمان و مخصوصا بریس ارتودنسی آشنا کنیم.

ارتودنسی ثابت با بریس فلزی مرسوم

بریس ها جزء ارتودنسی ثابت هستند به این معنی که برای درمان مشکل ناصاف بودن دندان ها از دستگاه هایی استفاده می کنیم که تا پایان دوره درمان حتما و حتما باید به دندان ها متصل باشند.

ارتودنسی نامرئی با بریس سرامیکی (ارتودنسی سرامیکی)

امروزه بیشتر افرادی که نیاز به اصلاح مشکلات تراز دندان دارند رو به ارتودنسی نامرئی آورده اند. ارتودنسی نامرئی به نوعی درمان گفته میشود که در آن متخصص ارتودنسی از دستگاه هایی استفاده میکنند که در عین اینکه بهترین نتیجه را در بر دارند، یا قابل مشاهده نیستند و یا به سختی میتوان آن ها را دید. به این درمان در اصطلاح عامیانه ارتودنسی شفاف هم گفته میشود. یکی از مهمترین و بهترین دستگاه های ارتودنسی نامرئی بریس سرامیکی است.

ارتودنسی خودتنظیم یا دیمون

ارتودنسی با دیمون تقریبا مشابه ارتودنسی ثابت با بریس های نامرئی است. اما تفاوت های جزئی با هم دارند. ما در درمان با بریس فلزی، معمولا از براکت های تقریبا ثابت استفاده میکنیم اما در دیمون از براکت هایی استفاده میکنیم که اجازه تنظیم و حرکت آزادانه دندان ها بدون اصطکاک را برای ما فراهم میکند. هزینه ارتودنسی دیمون کمی بالاتر از ارتودنسی با بریس فلزی است.

ارتودنسی لینگوال

این دستگاه های ارتودنسی دقیقا مشابه با بریس های فلزی مرسوم هستند. با این تفاوت که ما بریس لینگوال را به پشت دندان ها متصل میکنیم. (بریس معمولی به جلوی دندان وصل میشود). به خاطر اینکه کسی بریس لینگوال را نمی بیند ما به این روش درمان نوعی ارتودنسی نامرئی نیز می گوییم.

بازدید : 276
11 زمان : 1399:2

در نظر داشته باشيد كه زمان درمان ارتودنسي ممكن است خيلي طولاني شود. پس بايد از همان ابتدا اطمينان حاصل كنيد كه شما يا كودكتان با پزشك و همكاران او كه در آينده تا مدت‌ها با آنها سر و كار خواهيد داشت، احساس راحتي داريد. در عين حال توجه كنيد كه نتايج ارتودنسي هر چه كه باشد تا پايان عمر با شما همراه خواهد بود و شما براي هميشه آن متخصصي كه درمان شما را انجام داده است به خاطر خواهيد داشت. پس سعي كنيد حتماً در مورد سوابق كاري او و درمان‌هايي كه در گذشته انجام داده است، اطلاعات كسب كنيد.

شما مي‌توانيد يك نوبت از مطب متخصص ارتودنسي خوب بگيريد و براي مشاوره و كسب اطلاعات لازم در مورد نحوه كار او به آنجا مراجعه كنيد. در زمان مشاوره، هر سؤالي كه در اين مورد داريد را بدون تعارف بپرسيد. به خاطر داشته باشيد كه شما اصلاً براي همين كار اينجا هستيد و اين حق شما است و براي شما بسيار اهميت دارد كه بدانيد چه روش‌هايي براي ارتودنسي وجود دارد و كدام روش براي درمان مشكلات شما بيشترين كارآيي را خواهد داشت. هر چقدر شما اطلاعات بيشتري در مورد سلامتي دندان‌هاي خود داشته باشيد، مي‌توانيد تصميم‌گيري بهتر و آگاهانه‌تري براي درمان خود انجام دهيد.

بعضي از پرسش‌هاي مهم ديگري كه بايد به دنبال يافتن پاسخ آنها باشيد، عبارت است از:

چه كسي بر روند درمان شما نظارت خواهد داشت؟ خود متخصص ارتودنسي يا دستياران او؟

آيا ساعت كاري مطب دندانپزشكي به اندازه كافي طولاني هست كه بتوانيد قبل يا بعد از مدرسه كودكتان يا كار خودتان به مطب مراجعه كنيد؟

اين مركز دندانپزشكي با كدام بيمه‌ها همكاري دارد و چه شرايط و تسهيلاتي را براي پرداخت هزينه‌هاي درماني در نظر گرفته است؟

آيا متخصص ارتودنسي برخورد خوب و محترمانه‌اي با شما دارد و به خواست شما احترام مي‌گذارد؟ يا اينكه در آنجا به شما فقط به عنوان يك مشتري عادي نگاه مي‌كنند.

بازدید : 218
11 زمان : 1399:2

1.بهترين متخصصين ارتودنسي كساني هستند كه به آراستگي و زيبايي ظاهري اهميت مي‌دهند. در واقع شغل چنين افرادي آن است كه با اصلاح وضعيت ظاهري و عملكرد دندان‌هاي يك بيمار به او كمك كنند تا احساس زيبايي و جذابيت بيشتري داشته باشد. پس خودشان هم بايد به زيبايي اهميت بدهند و زيبا و آراسته به نظر برسند. داشتن چنين ويژگي باعث مي‌شود كه متخصص ارتودنسي بتواند بهترين روشي كه باعث ايجاد زيباترين لبخند براي شما مي‌شود را تشخيص دهد. به اين ترتيب بيمار مي‌تواند به سطح بالاتري از اعتماد به نفس دست پيدا كند و احساس ناراحتي و خجالت كمتري در موقعيت‌هاي مختلف در اجتماع داشته باشد

2.افرادي كه يك متخصص ارتودنسي با آنها سر و كار دارد، تقريباً بدون استثنا كساني هستند كه در مورد زيبايي ظاهري خود نگراني دارند و از مشكلات دندان‌هاي خود احساس خجالت مي‌كند. اين به آن معناست كه داشتن ويژگي‌هاي شخصيتي مناسب از جمله توانايي درك نگراني‌هاي يك بيمار و حساس بودن نسبت به آنها براي يك متخصص ارتودنسي اهميت بسيار زيادي دارد. در واقع همين خصوصيات اخلاقي است كه باعث مي‌شود بيمار با يك متخصص ارتودنسي احساس راحتي بيشتري داشته باشد.

3.توجه به جزئيات و نكات ريز، يكي ديگر از مشخصات يك متخصص ارتودنسي خوب است. اصولاً متخصصين ارتودنسي با مسائل بسيار دقيق و ظريف مانند ابعاد ابزارهاي ارتودنسي، اندازه‌گيري فاصله بين دندان‌ها، شكل و رنگ بريس‌ها سر و كار دارند. حتي كوچك‌ترين تنظيمات مربوط به دندان‌ها مانند ميزان فشاري كه بر دندان وارد مي‌شود، مي‌تواند تفاوت‌هاي چشمگيري در نتيجه درمان ارتودنسي ايجاد كند و تأثير زيادي بر زيبايي لبخند بيمار و راحتي او در جويدن و صحبت كردن در آينده خواهد داشت.

4.كار كردن به عنوان يك متخصص ارتودنسي نياز به صبر و حوصله خيلي زيادي دارد. زيرا تا وقتي كه كار يك متخصص ارتودنسي به نتيجه برسد و آثار موفق كار خود را ببيند، مدت زيادي طول مي‌كشد. اغلب بيماران معمولاً در طول دوره درمان خود در فواصل زماني منظم به متخصص ارتودنسي مراجعه مي‌كنند تا تنظيمات لازم را به صورت تدريجي بر روي بريس‌هاي آنها انجام دهد. بنابراين متخصص بايد حوصله زيادي داشته باشد تا اين تنظيمات را به گونه‌اي در وضعيت دندان‌ها، فك‌ها و اجزاي صورت انجام دهد كه در پايان دوره درمان، همه چيز خوب و زيبا باشد.

5.بيماران به يك متخصص ارتودنسي نياز دارند كه در مورد آينده و نتايج قابل انتظار از درمان، خوش‌بين باشد، اما در عين حال انتظارات غير واقعي هم در مورد طول دوره درمان و هزينه آن براي بيمار ايجاد نكند. بهترين متخصص ارتودنسي كسي است كه بتواند تضمين كند نتايج خوب ارتودنسي تا آخر عمر براي بيمار ماندگار خواهد بود.

بازدید : 263
11 زمان : 1399:2

1. به همه دستگاه ها و روش هاي ارتودنسي وارد باشد

ارتودنسي رشته اي فوق العاده پويا است و همزمان با فناوري هاي جديد پيش ميرود و بهترين متخصص ارتودنسي قطعا بايد پا به پاي اين فناوري ها به روز باشد و علاوه بر تمام درمان ها، دستگاه ها و روش هاي قديمي و جاري، بتواند با جديدترين فناوري ها و متدهاي ارتودنسي كار كند تا دندان هايي صاف و لبخندي جذاب براي مراجعانش به وجود بياورد. مهمترين روش هاي ارتودنسي كه بايد بهترين متخصص ارتودنسي تهران به آن ها مسلط باشد عبارتند از:

 • ارتودنسي ثابت (شامل روش فلزي، سراميكي، سيستم ارتودنسي ديمون، سيستم ارتودنسي لينگوال و ارتودنسي رنگي و ....)
 • ارتودنسي متحرك (شامل فناوري اينويزيلايين با كمك دستگاه هاي سه بعدي، پلاك هاي دنداني، انواع الاينرها، و تراز كننده هاي قابل متحرك)
 • ارتودنسي نامرئي كه مجموعه اي از سيستم هاي ارتودنسي است كه هم مشكلات دندان را حل ميكنند و هم ظاهري زيبا و تقريبا نامرئي دارند.

2. بتواند بدترين و شديدترين مشكلات ارتودنسي را درمان كند

شديدترين مشكلات ارتودنسي معمولا شامل عدم هماهنگي فك ها هستند. به اين مشكلات مال اكلوژن گفته ميشود. چنانچه يك دندانپزشك متخصص بتواند با مهارت و تجربه بالاي خود اين مشكلات را به خوبي و در مدت زمان كمي حل كند ميتواند به نوعي بهترين متخصص ارتودنسي باشد

3. اگر همزمان متخصص و جراح فكر باشد نور علي نور است

اگر سري به انجمن متخصصان ارتودنس ايران زده باشيد متوجه ميشويد كه بهترين متخصص ارتودنس تهران و ساير شهرها علاوه بر اينكه تخصص ارتودنسي دارند متخصص فك و ناهنجاريهاي فك هستند و ميتوانند جراحي فك نيز انجام دهند.

۴. درصد موفقيت درمان هايش و رضايت مراجعانش بالا باشد

اگر يك ارتودنتيست ادعا كرد كه براي مثال بهترين متخصص ارتودنسي تهران است براي اثبات ادعايش تنها كافي است سري به وبسايت و شبكه هاي اجتماعي يا حتي مطبش بزنيد. اگر نمونه كارها شامل عكس هاي قبل و بعدش ستودني بود و بيمارانش نظرات خوبي درباره او داده باشند ميتوانيد ادعايش را قبول كنيد اگر نه حتي نزديك مطبش هم نشويد.

۵. مسئوليت پذير باشد

بارها شده مراجعان به دليل كيفيت بد دستگاه هاي ارتودنسي يا سهل انگاري متخصص و دستياران او، نتيجه درمان با شكست روبرو ميشود يا ايده آل در نمي آيد. حتي متخصص پاسخگو نيست. يك متخصص خوب اولا خودش بهترين تجهيزات را براي بيمارش به كار ميبرد دوما در انتخاب كادر درمان و دستيارانش دقت ميكند. زيرا ميداند مراجعش حق و حقوقي دارد و در نهايت اوست كه مسئول و پاسخگوي درمان صحيح بيمارش است.

بازدید : 251
11 زمان : 1399:2

1. دكتر هادي درويش پور بهترين متخصص ارتودنسي تهران و كرج

اگر يك جستجوي ساده در اينترنت انجام داده باشيد متوجه ميشويد كه دكتر درويش پور از نامدارترين متخصصان ارتودنسي تهران و كرج هستند. ايشان داراي درجه دكتري تخصصي در رشته ارتودنسي و ناهنجاري هاي فك و صورت هستند. (يكي از مهمترين فاكتورهاي انتخاب بهترين متخصص ارتودنسي كه در ادامه به توضيح آن خواهيم پرداخت).

دكتر درويش پور رتبه اول آزمون تخصصي ارتودنسي در كشور بودند و مستقيما توسط وزير بهداشت وقت مورد تقدير قرار گرفتند. براي آسايش حال مراجعان و شهروندان تهراني دكتر درويش پور در سه منطقه تهران و يك منطقه كرج مطب داير كرده اند كه هر چهار مطب از مجهزترين مطب هاي دندانپزشكي كشور هستند.

اطلاعات تماس ايشان را در زير ببينيد

اينستاگرام دكتر درويشپور: https://www.instagram.com/dr.darvishpour/

اينستاگرام دكتر درويشپور:

شماره تماس :02188852614

2. دكتر عليرضا خديوي

دكتر خديوي هم از برجسته ترين متخصصان ارتودنسي تهران هستند. با وجود اينكه دكتر سال ها است مشغول خدمت رساني به مراجعان در تهران هستند اما چند سالي است به دليل استقبال مراجعانشان، حسابي نامدار شده اند.

3. دكتر اميركاميار خضري

دكتر خضري از جوانترين اما بهترين ارتودنتيست هاي تهران هستند. با وجود سن پاييني كه دارند اما تجربه فوق العاده اي در تهران و حتي كرج دارند.

4. كلينيك فوق تخصصي دندانپزشكي و ارتودنسي ايده آل

كلينيك تخصصي ايده آل، بهترين متخصص ارتودنسي در تهران نيست، اما در اين كلينيك جمعي از بهترين متخصصان اين رشته مشغول فعاليت هستند. به عبارتي اين كلينيك بهترين كلينيك تخصصي ارتودنسي در تهران است. اگر ميبخواهيد تمام خدمات دندانپزشكي مخصوصا ارتودنسي را در زير يك سقف تجربه كنيد حتما به اين كلينيك يكبار هم كه شده سر بزنيد.

تعداد صفحات : 21

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 538
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 25
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 2763
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 7126
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 9891
 • بازدید ماه : 120649
 • بازدید سال : 377222
 • بازدید کلی : 377222
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی